A magukra hagyott babáknak ugyanúgy jár a szeretet és a törődés
Az Örökké haza diákprojektet két hallgató kezdeményezésére hívták életre. Jelenleg 16 önkéntes felkészítése zajlik, mondta el Dr. Asztalos Kata, neveléstudományi kutató a Kult-ÓRA című műsorban a Spirit FM-en. Az Örökké Haza egy olyan projekt, amely a kórházban hagyott csecsemőkre összpontosít, és az ő jólétükre és jövőjükre helyezi a fókuszt.
A jelentkezők során szűrték a motivációt, és az előzetes tapasztalatot is. Fontosnak tartják, hogy ne csak a gondozási folyamatok valósuljanak meg, amikor egy kisbabával foglalkozik egy önkéntes, hanem az első hetektől kommunikáljanak, ami jó hatással van a baba fejlődésére - ilyenek a mondókák, gyermekdalok.
A projektet szabadon választható kurzusként vehetik fel a hallgatók. A projekt közösséget is formál, ami segít majd szakemberek bevonásával feldolgozni az élményeket, és megtartani a motivációt. Valamint segítik a fiatalokat, hogy a tudásukat jó célra tudják használni, de védelmezzék is őket a nehézségtől, ami kiégéshez is vezethet.
A babák egy érzelemgazdag feléjük fordulást kapnak a programtól, olyan közelséget, amelyre meggyőződésük szerint minden kisbabának óriási szüksége lenne, aki a világra jön - fogalmazott Asztalos Kata. A kórházban maradt kisbabák ápolásába az egyébként is leterhelt kórházi dolgozók a szívüket-lelküket beleteszik, mégis, ezek a fiatalok arra vállalkoznak, hogy egy tudatos, érzelemdús környezettel vegyék körbe a kisbabákat. Személyes figyelemmel veszik majd őket körbe, ami ilyenkor fontos, és nagyban kihat a kisgyermekek további fejlődésére - tette hozzá a szakember.
A teljes adást hallgassa vissza itt: