Belföld

Megéri sportolónak lenni?

Hirdetés

Egy sportoló gyereknek is kell, hogy máshol is járjon a feje, ne csak a sporton - mondta el Elbert Gábor, sportszervező, korábbi sportállamtitkár a Spirit FM Több-Kevesebb című műsorában. Hiszen ha valaki csak a sporttal foglalkozik, megnő a kiégés veszélye, tette hozzá.

Azt nem lehet garantálni, hogy egy sportoló sikeres legyen. Azt már lehet garantálni, ha egy sportoló nem rak bele elég mennyiségű és minőségű munkát, akkor nem lesz sikeres. A sérülés, szerencse, szerelem, edző - ezek mind befolyásolhatják a sikert, magyarázta Elbert Gábor.

Példának David Beckhamet hozta, aki annak ellenére, hogy válogatott szinten “nem nagyon nyert semmit”, mégis fel tudta építeni a brandjét úgy, hogy még a foci abbahagyása után is sok pénzt tud keresni. De Hosszú Katinka is felépített egy olyan üzleti vállalkozást, ami elég jó hozamot hozott neki. Magyarországon a jobbak között kell lenni, hogy meg lehessen élni az élsportból.

Az olimpiának egyébként Kelet-Közép-Európában óriási nimbusza van, nem csak gazdasági szempontból. Négyévente az emberek figyelik a magyar sportolókat, és ennek nagy hatása van a lélekre, a nemzeti büszkeségre is - sorolta a szakember.

Sok dologra kell odafigyelni, amikor egy gyerek elkezd sportolni. Aki élsportolót akar a gyerekéből nevelni, 13 éves kor alatt ez sokba kerül, majd innentől a rendszer finanszírozza a sportot. Amíg a gyerek nem kezd el eredményeket hozni, addig a családnak kell fizetnie mindent, tette hozzá Elbert Gábor.

A teljes adás itt visszahllgatható:

Hirdetés
Hirdetés