Belföld

Sokan szeretnének trükközni az Otthon Starttal?

Hirdetés

A leleményesség veszélyes csapdákat rejthet.

A legnagyobb veszélye annak, ha valaki belesétál egy “kiskapuba”, például egy színlelt szerződésbe, annak komoly jogi és anyagi következményei lehetnek - mondta el a Spirit FM Több-kevesebb című műsorában  Hargitai-Szabó Kata, a Biztosdöntés.hu pénzügyi szakértője.

Tipikus esetei annak, hogy valaki jóhiszeműen azt gondolja egyes dolgokról, hogy beleférhet a hitelfelvételbe, az tulajdonképpen bármi, amikor valószínűleg nem az történik a gyakorlatban, mint ami a szerződésben benne van. Ilyenek az oda-vissza tulajdoni jogokkal való játék: átadni, más nevén van, nem közeli hozzátartozó nevére átkerül, ami azelőtt közeli hozzátartozó nevén volt. Aki ezt megpróbálja kijátszani, könnyen belebukhat, hívja fel a figyelmet a szakértő.

Ide tartozik az is, hogyha valaki nem azt veszi meg, ami benne van a szerződésben. Ez a hitel azért jött létre, hogy az emberek lakható ingatlant vehessenek belőle, de a mai ingatlanpiacon ezek nagyon drágák, és az olcsóbb ingatlanok esetében a vásárlóknak nem mindig jut pénzük a felújításra, mondta a szakértő.

Hirdetés
Hirdetés