Szakácsból tüzér – sikeres volt a toborzás a páncélosdandárhoz
Folyamatosan érkeznek az új eszközök a Magyar Honvédség Tatai Dandárjához. A Spirit FM Katonadolog című műsorában elhangzott, hogy sokszor könnyebb a fiatalokat megtanítani az új eszközök használatára, mint a régen szolgáló katonákat, akik régi harcjárműveken dolgoztak idáig.
Az Ember a vasra toborzókampány második ütemében gyakorlatilag a páncélosdandárt állományát töltötték fel újoncokkal. Több száz fővel nőtt a létszám, és még a lemorzsolódás után is sokan maradtak.
Tóth István ezredes, az MH Klapka György 1. Páncélosdandár parancsnoka elmondta: „egy akkora létszámot kapott a tüzér osztály, ami már egy látható létszámnövekményt jelentett, és ez a növekmény nagyon fontos annak érdekében, hogy a folyamatosan érkező eszközökre mindig legyen állomány, akiket felkészítünk.”
Az Embert a vasra toborzókampány kampányarca Lele Gergő főhadnagy volt, akik szintén testközelből ismeri az új eszközöket és személyesen képezte ki a bevonulókat.
„A kezelőszemélyzetet össze kell kovácsolni. Van egy 10 hetes alap szakkiképzés, amin hogyha végig mennek, akkor az összes legénységi pozícióval megismerkednek. Amikor alkalmazásra kerülnek, akkor mindig ugyanazokkal az emberekkel dolgoznak együtt” – mondta a műsorban.
Tatára több, mint 400-an vonultak be a toborzás eredményeként, abból még 300-an vannak a rendszerben. Ott helyben szimulációs központ is segíti a kiképzést. Ezzel költséghatékonyabb a kiképzés, és sokkal nagyobb magabiztosságot ad az újoncoknak a kiképzés során, mivel korlátlan a gyakorlás lehetősége. A Tatai Páncélosdandár a PzH 2000-es önjáró lövegek beszerzésével, a Leopard 2A7HU harckocsik és a Gidrán harcjárművek megvásárlásával jelentős haderőfejlesztésen ment keresztül.